İade Politikası

İnternet sitemizden yapacağınız alışverişlerde 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ nin “Cayma Hakkı” na ilişkin ve diğer mevzuatlarda yer alan hükümler uygulanır. Kanun ve yönetmelikler uyarınca iadesi mümkün olmayan ürünlerin tarafımızca iadesinin kabul edilmesi, kazanılmış hak niteliğinde olmayıp müşteri memnuniyeti kapsamında değerlendirilir. 

Satın aldığım ürüne ilişkin iade prosedürü nedir ?

Satın aldığınız ürünün satılabilirliği bozulmadan, ambalaj veya koruyucu unsurlarına zarar gelmeden 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu 14 günlük süre, siparişinizde yer alan ürünlerin belirttiğiniz adrese tesliminden sonra başlamaktadır. Siparişinizde birden fazla ürün sipariş verilmiş ancak kısım kısım teslim edilmiş ise, iade süresi en son teslim edilen ürün tarihinden sonra başlayacaktır.

İadeye karar vermeniz halinde, sitemizde yer alan “Cayma Formunu” kullanarak veya bu formu kullanmadan info@peerscoffee.com adresine yazılı iadeye ilişkin beyanlarınızı göndermeniz gerekmektedir.

İade kullanımına ilişkin bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde ürünlerin tarafımıza ulaşması gerekmektedir. Ürünlerin iadesi yapılırken tarafımız ile iletişime geçip kargo iade kodu alınmalıdır. Ürünler, kargoda zarar görmeyecek şekilde tedbir alınarak gönderilmelidir. Ürün ile tarafınıza gönderilen fatura, irsaliye vb. tüm resmi evrakların asılları iade edilmelidir. Kurumsal/Şirkete kesilen faturalara ilişkin iadelerde tarafımızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz iade veya değişim taleplerinizi şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İade/değişimler her şube tarafından gerçekleştirilmediği için, işlem yapabileceğiniz şubeyi öğrenmek için lütfen bilgi alınız.

İadelerde kargo ücreti ödeyecek miyim ?

İade gönderimlerinizi anlaşmalı kargo firmamız veya bizim yönlendirdiğimiz kargo firması ile yapmanız halinde ücret ödemezsiniz. Aksi halde, iadeye ilişkin kargo ücreti tarafınızdan tahsil edilir. İade gönderdiğiniz ürünün iadesinin kabul edilmemesi halinde geri gönderim ücreti tarafınızdan tahsil edilmek üzere “alıcı ödemeli” olarak gönderilir.

İade ettiğim ürünün para iadesi ne zaman ve nasıl gerçekleşir ?

İade edilen ürünlerin, iadeye uygunluk kontrolleri yapılarak; ambalajının, koruyucu unsurlarının açılmamış, hasarsız, ziyan olmamış şekilde tarafımıza ulaşması halinde azami 14 gün içerisinde teslim kargo ücreti dahil tahsil edilen tüm tutar iade edilecektir. Para iadelerinde hangi ödeme yöntemini tercih ettiyseniz, aynı yöntem ile iade edilir. Ödemenin kapıda ödeme veya banka havale yolu ile yapılması halinde ALICI’ nın iade formunda/talebinde belirttiği banka hesap numarasına iade edilir. Ürünün taksitli satış yöntemi ile alınması halinde ise yine taksitli olarak iade edilecektir. İade emirleri bankaya yapılmakta olup, bankanızdan kaynaklanan gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir.

İade gönderilen ürünün, iade şartlarını taşımaması halinde para iadesi gerçekleştirilmez. İadesi kabul edilmeyen siparişler tarafınıza geri gönderilir. Geri gönderime ilişkin masraflar tarafınızdan tahsil edilmek üzere “alıcı ödemeli” olarak gönderilir.

Satın aldığım ürünü değiştirme hakkım var mı ?

Değişimi mümkün olan ürünlerde, şubelerimizden veya tarafımız ile iletişime geçerek 30 gün içerisinde değişim yapabilirsiniz.

Satın aldığım ürün farklı/kırık/hasarlı/eksik geldi, ne yapmalıyım?

Tarafınıza teslim edilecek kargo poşetinin veya kutusunun yırtılmış, hasar görmüş olduğunu tespit etmeniz halinde, teslime gelen görevliye derhal tutanak tutturmanız gerekmektedir. Bu hallerde tutanak tutulmaması durumunda iadeniz kabul edilmeyebilir. Ürünün eksik, yanlış gelmesi durumunda info@peerscoffee.com veya internet sitemizde yer alan diğer iletişim kanalları ile tarafımızla temasa geçerek siparişinize ilişkin eksiklikler gönderim masrafları tarafımızca karşılanarak yerine getirilir.  

Siparişim teslim edilmeden ürün değişikliği yapabilir miyim ?

Siparişinize ilişkin gönderim ancak ödeme yapmanız halinde gerçekleşecektir. Ödeme yapılmaması halinde gönderim yapılmamaktadır. Ödeme sonrası ürünleriniz gönderime hazır hale getirileceği için bu hususu derhal info@peerscoffee.com veya telefon ile iletişime geçerek bildirmeniz gerekmektedir. Bu gibi hallerde, ödemenize ilişkin iade prosedürü işletilecektir. Siparişinizin iptalinden sonra tekrar sipariş vererek talep ettiğiniz ürünleri alabilirsiniz.

Siparişim kaç gün içerisinde kargoya teslim edilir ?

Siparişlerinizin belirtmiş olduğunuz adrese teslim süresi azami 30 gündür. Vermiş olduğunuz siparişler en kısa sürede tarafınıza teslim edilecektir.

Hangi şartlarda iadem kabul edilmez ?

İadenin kabul edilmemesinde en önemli etken ürünün satılabilirliğinin bozulmasıdır. Örneğin tarafınıza gönderilen kahve paketinin açılması veya size özel hazırlanan ürünleri iade alamayız. Ancak fincan, termos ve benzeri ürünleri beğenmemeniz halinde koruyucu unsurları yırtılmadığı, kullanmadığınız sürece iade edebilirsiniz. Ürünün kargo firmasına verilerek iade edilmesi hallerinde kargoda hasar almaması için gerekli önlemleri almanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde tarafımıza ulaşan ürünün kargoda zarar görmesi telef olması halinde tüm sorumluluk size aittir.

Ayrıca ilgili yönetmelik hükümlerine göre aşağıda yer alan hallerde iade hakkı kullanılamaz;

a) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

b) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.